Adres:
Maltepe Mahallesi, Yedikule Çırpıcı Yolu Caddesi, Topkapı Ticaret Merkezi 1, 3.kat, no:372/A Topkapı, Zeytinburnu, Istanbul, Turkey

Tel: 0 (212) 213 07 70
Fax: 0 (212) 213 07 71

Satış Pazarlama Özel Hat 7/24

Gsm:0 (533) 594 09 50

email: info@deskart.com.tr

 

GEÇİŞ - KONTROL SİSTEMLERİ ÇALIŞMA PRENSİBİ

İşletmelerde veya kurumlarda bina güvenliği için vazgeçilmez çözümlerden biridir. Geçiş-Kontrol ihtiyacı duyan işletmeler için "insan faktöründen" kaynaklanan zaaflardan ve hatalardan kurtulmanın en basit ve güvenilir şeklidir.

Öncelikle herhangi bir noktadan geçiş yapabilecek kişi veya araçların bilgisi sisteme yüklenir. Bu kişilere veya araç sahiplerine yetkili kartları verilir. Geçiş-Kontrolünü Turnikeler veya bariyerlere bağlı cihazlar yapar. Sistemden sağladıkları bilgileri baz alarak kimin, ne zaman, hangi kapılardan geçebileceğini belirleyerek içeri alırlar veya almazlar. Böylelikle kontrol noktalarında, kontrol yetkisine sahip kişilerin insiyatif kullanmalarına izin verilmez.

Cihazlar tüm giriş-çıkışları kayıt eder. Yetkili personel daha sonra bu kayıtları esnek raporlama özelliğine sahip program vasıtası ile geriye dönük veya on-line olarak sorgulayabilir.

Kartlı geçiş kontrol sisteminin dezavantajı olan "Başkasının Kartını Kullanma" probleminin çözümüde yine aynı program ve ek olarak bir kamera kayıt sistemi ile çözümlenir. sisteme bağlı kamera kart cihaza okutulduğu andaki görüntüyü fotoğraflayarak hafızasında saklar.

Bir suistimal olduğu şüphesi doğduğu zaman geriye dönük sorgulama yapılır ve X kişisene ait kartın okutulduğu anda başka bir kişinin orada olduğu tespit edilebilir. Bu görüntüler gerekirse mahkemelerde delil olarak kullanılabilir.Ana Sayfa | Kart Sistemleri | Geçiş-Kontrol Sistemleri | Ofis Sistemleri | İletişim

Telif Hakkı © 2005 Deskart Plastik Kart Sistemleri şirketine aittir.